Kostium kąpielowy- idealne dopasowanie

Kostium kąpielowy- idealne dopasowanie

Kiedy za oknem świeży śnieg, warto ogrzac myśli wizją nadchodzących wakacji. Aby nic nie zmąciło bezstroskiego wypoczynku na plaży bądź u brzegu basenu, już dziś przygotujmy się do zakupu nowego, idealnie dopasowanego do naszego temperamentu i sylwetki, kostiumu kąpielowego.

Jedną z bardzo ważnych czynności, która przybliży nas do sukcesu w wyborze powinno być ustalenie, jaki typ sylwetki prezentujemy. Pozwoli nam to uniknąć wpadki, gdy, zapominając o mankamentach figury, niepotrzebnie je podkreślimy nieodpowiednim fasonem stroju.

Poniżej przedstawiamy sześć podstawowych typów sylwetki:

 • klepsydra: podobna do ósemki, jednak bardziej atletyczna budowa ciała. Wygląda dobrze w każdym modelu kostiumu. Polecamy głeboko wycięte plecy, biustonosze i topy bez ramiączek oraz skąpe figi- mogą być biodrówki.
 • Sylwetka klepsydry - przykład

  Sylwetka klepsydry – przykład

 • trójkąt: ta sylwetka charakteryzuje się stosunkowo wąskimi ramionami i obfitymi biodrami oraz udami. Dobrym wyborem będzie biustonosz typu bardotka, również bez ramiączek, najlepiej w jasnym kolorze, przyciągającym wzrok. Dół kostiumu powinien być w ciemniejszym kolorze.Jeśli wybieramy kostium wzorzysty, dobrze byłoby, by wzór na figach był drobniejszy niż ten na biustonoszu. Pozwoli nam to optycznie zrównoważyć dysproporcje figury. Unikajmy biodrówek!
 • Sylwetka trójkątna - przykład

  Sylwetka trójkątna – przykład

 • okrągła: krągłe, często rubensowskie kształty z widoczną talią, najkorzystniej prezentuje się w kostiumie jednoczęściowym, miejscowo drapowanym tak, aby ukryć newralgiczne miejsca. Dobrym wyborem będzie również kostium a’la princeska- z uniesionym stanem i pionowymi zaszewkami. Unikajmy natomiast dużych wzorów i jaskrawych kolorów, które niepotrzebnie przykują uwagę do mankamentów figury. Warto podkreślić atuty- głęboki, ponętny dekolt, czy też zgrabne nogi.
 • Sylwetka okrągła - przykład

  Sylwetka okrągła – przykład

 • prostokątna: figura bez wyraźnie zaznaczonej talii korzystnie wyglądać będzie w kostiumie jednoczęściowym z geometrycznym nadrukiem lub paskiem podkreślającym talię. Kobiecość podkreśli również opisany wcześniej kostium princeska. Jeżeli decydujemy się na strój dwuczęściowy- wybierzmy biustonosz typu push-up oraz figi nawiązujące do lat 50, podkreślą nasz wdzięk!
 • Sylwetka prostokątna - przykład

  Sylwetka prostokątna – przykład

  Sylwetka prostokątna - przykład 2

  Sylwetka prostokątna – przykład 2

 • ósemka: figura o wyraźnie zaznaczonych ramionach i biodrach, połączonych szczupłą talią. Figura uznawana za idealną, zatem nie dotyczą jej żadne ograniczenia w doborze kostiumu- w każdym będzie prezentować się świetnie.
 • Sylwetka typu ósemka - przykład

  Sylwetka typu ósemka – przykład

 • odwrócona piramida: figura o stosunkowo wąskich biodrach w połączeniu z szerokimi ramionami, nieco męska. Przy doborze kostiumu warto pamiętać, aby optycznie zminiejszyć tę dysproporcję. Pomoże w tym dekolt w kształcie litery V, który pomaga zatuszować szerokie ramiona. Jeżeli decydujemy się na bikini, wybierzmy biustonosz o cienkich ramiączkach w połączeniu z figami poziomo układającymi się na biodrach. Dzięki temu, sylwetka wyda się bardziej harmonijna.
 • Odwrócona piramida - przykład

  Odwrócona piramida – przykład

  Odwrócona piramida - przykład 2

  Odwrócona piramida – przykład 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>